Srpen 2014

Blondýna v kuchyni & tofu pomazánka

8. srpna 2014 v 13:52 | Týnka |  Diary
Po hodně dlouhé době se ozývám a teď dokonce s receptem! Jak už samotný název článku říká, Týna se dnes rozhodla opět si něco připravit. Titulek "blondýna v kuchyni" se mi prostě jen líbí, neberte to tak, že jsem nějaké totální poleno. Vlastně bych řekla, že už jsem s naší kuchyní docela kamarádka. Po tom, co jsem se stala vegetariánkou, mi ani nic jiného nezbylo, moje rodina totiž zůstala masožravá.
Během mé ranní cesty od doktorky na poštu jsem se zastavila na chvíli na wi-fi v našem krásném Zlatém jablku (velká chyba!). Dozvěděla jsem se pár novinek, které mi nejenom zkazily náladu, ale taky pěkně rozklepaly kolena. A tak jsem sebrala poslední peníze a skočila si do Billy. Vzhledem k mým (rádoby) posilovacím technikám, jsem jako první skočila pro tvaroh a pak si vzala bylinkové tofu. Měla jsem ho omrknuté už tak 100x, ale nikdy se mi do něj moc nechtělo (copak něco může mít na dokonalé uzené tofu?!). Pak jsem nabrala dalších pár blbůstek a naštvaně utíkala na poštu a domů.
A teď k receptu.
Chtěla jsem si udělat boží pomazánku. Ale já se neumím držet receptů, radši experimentuju, naházím do toho vše, na co mám chuť a ono to pak nějak dopadne.

Takže moje ingredience:
Bylinkové tofu
Bílý tvaroh
2 malé cibule (může být míň, já mám ráda, když v pomazánce něco "plave")
2 stroužky česneku (taky může být míň, ale česneku není nikdy dost)
Bazalka
Sůl
Mletá červená paprika (možná být nemusí, ale já ji prostě miluju!)
Půl lžičky droždí (jen tak pro radost)
Dva malé brambory (zbyly mi od oběda, tak proč to tam nehodit)
Mléko podle potřeby, záleží, jak hustou pomazánku chcete

A postup je jednoduchý, já jsem si tofu trochu nakrájela, přihodila tvaroh, nakrájela cibulku a brambory (vy si je nazapomeňte nejdřív uvařit :D), hodila to do toho spolu s prolisovaným česnekem, osolila, přidala spoustu bazalky a mleté papriky, dodala droždí, zalila mlíčkem a celé pořádně frrrrrrrrrrrrrrrrrr, promíchala. :)
Pak jsem si to natřela na můj oblíbený kukuřičný chlebíček, přidala nakrájenou červenou papriku a tradaaaaaa. Dokonce i mojí sedmileté sestře to chutná.
Tak pokud se někdo rozhodne vyzkoušet můj právě vynalezený recept, jak už to u všeho co si dělám bývá (já se prostě neumím držet receptů :D) tak potom dejte vědět, jak vám to chutnalo! :)

U mě to dopadlo takhle:

Tak, a večer si běžte zaběhat! Myslím to s vámi přeci dobře. :)

Tak zase někdy... Vaše Týna :)