Korálky proti stresu

28. prosince 2013 v 22:10 | Týnka |  Diary
Ahoj všichni!
Po delší době se také ozývám, abych dala pár rad na odbourání stresu, ať už toho povánočního přibíracího (hádám, že máme všichni o pár kil nebo deka navíc), nebo stresu jakýchkoliv jiných podob a původů.
Já sama jsem s ,,korálkováním" (nevím, jestli ten termín existuje, ale ráda jej používám) začala asi před pěti lety, když jsem chtěla dát mamince k narozeninám dárek vlastnoruční výroby. Nakoupila jsem pár metrů silikonového lana, korálky a dala se do toho. Vznikla docela primitivní sada náramků a náhrdelníků, s nimiž jsem ale ve svých dvanácti letech byla nadmíru spokojena. No, když nad tím tak přemýšlím, doteď jsou mé výtvory primitivní.
Maminka tehdy zazářila radostí nad mým ,,talentem" v kombinování různých druhů korálků tak, aby se k sobě hodily a sama mi začala nakupovat přímo kvanta korálků. K různým druhům silikonových lan o X barvách a X tloušťkách, přibyla velká spousta korálků, drátků, atd. a já byla pověřována udělat snad ke každé z jejích nových halenek nějaký doplněk. Nevadilo mi to, ráda jsem si s tím hrála, kombinovala barvy i velikosti, bylo to zajímavé. Časem k nám domů začaly chodit maminčiny kamarádky s prosbami, abych něco vyrobila i pro ně. Moje mamka byla šťastná, jak šikovnou dceru má a já si poprvé připadala, že jsem v něčem možná opravdu dobrá.
Nicméně, po nějakém čase mě to přestalo bavit, trávit hodiny a hodiny nad těma drobnýma mrchama, tak jsem si prostě dupla a přestala s tím, jediné co mi zbylo, byl kufřík plný všech věcí, které jsem potřebovala k mému korálkování, uložený hluboko ve skříni.
Pár let jsem na něj nešáhla, až poslední dobou se k němu vracím. A to čím dál častěji. Je skvělé si s těmi drobnými potvůrkami hrát, zvolit si nějakou šíleně těžkou kombinaci barev a počtu korálků a potom nepřemýšlet nad ničím jným, než jak to udělat správně. Když se chci učit do školy, zvolím si třeba něco úplně jednoduchého o dvou barvách, nebo i jednobarevného, když mám naopak spoustu témat k přemýšlení a pocit, že se mi z toho hlava rozletí, tak použiju něco složitého a zapomenu na to. Moje tělo se krásně zklidní, myšlenky trochu ustálí a nakonec z toho třeba vyjde pěkný přívěsek na klíče nebo náramek. :)
A nejlepší to je, když si k tomu dám můj oblíbený čaj do hrníčku od nejlepší kamarádky (je s oblečkem:D) a pustím nějakou dobrou hudbu :)
Před Vánocemi jsem se naučila vánoční andílky a hvězdičky, tak jsem navlékala o 106. Na internetu navíc existuje velké množství návodů na nové a nové tvary, stačí si jen vybrat, já asi brzo vyzkouším křížky a do budoucna bych ráda i nějaké ty písmenka a nápisy, volba záleží opravdu pouze na vás. :)
Takže pokud máte doma pár korálků, začněte s navlíkáním! Pokud nemáte, nejsou nějak drahou záležitostí. Nad korálkováním se můžete skvěle pobavit, budete pyšní na hotový výrobek a jak říkám - mně pomáhají odbourávat stres.
Tak tedy zatím! :) dejte vědět, pokud znáte něco zajímavého :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama