Říjen 2013

Běž si napsat článek...

21. října 2013 v 12:59 | Týnka |  Diary
Je pondělní dopoledne a já ležím doma v posteli. Vedle mě stojí můj oblíbený hrníček (nepiji z žádného jiného) s krásně přeslazeným čajem. Právě teď můžu skoro vidět vaše přimhouřené oči. A pokud tam nejsou, měly by tam být - dát si 4 lžičky cukru do jednoho hrníčku s čajem je opravdu hřích. Ale když já si nemůžu pomoci.
A stejně tomu bylo dnes ráno. Vzhledem k tomu, že jsem při včerejším obědě striktně odmítla uzené kuřecí stehýnka, dnes ráno jsem si na nich pochutnala dvojnásob. Moje kamarádka a nepřítel v jednom, dieta, už nade mnou stojí s kudlou v ruce. V té druhé má záchodový zvon na vypumpování žaludku, to víte.
Mimochodem - říkala jsem vám už, že tento článek teď píši podruhé? Ten první jsem neuložila. Šikulka. Hádám, že bude natolik rozdílný od toho původního, že ho nakonec taky celý smažu. ;)
Původně jsem vám tedy chtěla říci o tom, proč jsem dnes doma a jak špatná jsem. Probudila jsem se po probdělé noci (usnula jsem nad ránem) a divila se nad mojí bolestí v krku. Ale znám se - bolí mě v krku a to je vše, žádné další problémy (kromě těch na duši) jsem nebyla schopna diagnostikovat. A tak jsem se oblékla, nachystala snídani i svačinu sestrám, vypravila je do školy... Nicméně, při první vzpomínce na dnešní plánovaný test z literatury (20 stránek A4) a moji téměř nulovou přípravu, jsem to vzdala. Vzhledem k tomu, že nejsem příliš dobrá herečka, jsem zvolila možnost "menšího zla" a tak jsem nesimulovala nemoc, ale stačilo pouhé: ,,Odpadá mi první hodina, jdu dnes na devět." a nikdo se dá nevyptával. Taťka odešel do práce, sestry do školy a já se mohla uvelebit v teple mé postele. Sice odpoledne budu muset pro Rose do školy (je v první třídě) a potom s ní do klavíru, i tak mi to ale stálo za to. Není nad to, mít den pro sebe.
No a co, že jsem zatáhla školu? Nikdo není dokonalý. :D

Malá poznámečka na závěr: jak jsem si myslela, tento článek je úplně rozdílný než ten původní. No nevadí, o problému s mojí kamarádkou vám povím příště. V každém případě - stále žiji! A to je teď to hlavní. Alespoň na chvíli.

Život

20. října 2013 v 15:18 | Týnka |  Diary
Všichni žijeme. I ty, který to teď čteš. Ano, i ty, která právě brečíš kvůli rozchodu s klukem, který ti tolik ublížil, ale přesto jej dál miluješ. Ano, dokonce i ty, která se snažíš soustředit na tento článek, protože po tobě křičí rodiče. Každý bojujeme po svém, padáme na dno, zase se zvedáme a jdeme dál životem. Dál zas a znova, protože jsme jako nezmaři. Nepoučení z chyb, chybujeme dál a dál. A pořád náš něco žene kupředu, aniž bychom na chvíli přemýšleli nad tím, CO je ta hnací síla, která tě i přes jizvy po celém těle a především na srdci, žene dál kamsi do neznáma. Nevíme co bude a přesto se těšíme na budoucnost. Utěšujeme se tím, že "bude líp".
A bude?