Den Pátý + velká omluva

16. září 2013 v 15:36 | Týnka |  Challenge's
V prvé řadě bych se ráda omluvila všem, kteří třeba čekají, že sem přidám další a další články, ale čekají marně. Samozřejmě budu přidávat dál, ale škola je pro mě teď na prvním místě. Chci od třeťáku zabrat a to pořádně. Navíc, abych pravdu řekla, dávám přednost srandě s kamarády v parku, před srandou na internetu, takže tu teď moc nejsem. Mám trochu složitý život.
A teď k "dnešnímu" tématu (hm, pátý den po víc než týdenní pauze? zajímavé.) - mám vám vypsat nejlepší radu, kterou jsem kdy dostala. Mmm.

Dostala jsem v životě spoustu rad. Ale mám vlastní hlavu a málokterou radou se řídím, většinou je ignoruju a jdu si sama vlastní cestou, až po čase zjistím, že jsem měla poslechnout. Ale chybami se člověk učí, no ne?
Před dvěma dny mi můj o 6 let starší kamarád řekl: ,,Týno, chci se tě na něco zeptat. Jsi tady s náma staršíma a zapadáš sem, ale posloucháš nás? Prošli jsme si asi víc věcma než ty, tak jen chci vědět, jestli si z toho něco odnášíš. Naše zkušenosti a poznatky, a tak..." - a já se zamyslela. Došlo mi, že i když se bavím se staršíma lidma, stejně si pořád jedu to svoje. Poslouchám jejich zážitky, přijmu je, ale nepřijde mi, že by to nějak změnilo můj osobní přístup k životu. Prostě si chci vším projít sama.
Říkali mi ,,Uč se!!" a já na to kašlala, než mně samotné došlo, že se opravdu musím učit. Říkali tolik věcí... a já si stále jela to svoje. Nebyl by to život, kdybych poslouchala rady ostatních. Jsou založené na jejich zkušenostech, ne na mých. Chci si sáhnout na oheň, abych pak mohla sama za sebe říct, že pálí. A tak to se mnou a radami je.
Ale pokud je to tak důležité, nějakou radu bych tu měla.
Pomáhej ostatním, jednou sám budeš potřebovat pomoc.
- měl by se tím řídit každý. Protože každý je někdy dole a někdy nahoře a vždycky potřebujeme někoho, kdo nám pomůže se z toho spodku opět vydrápat nahoru. A pokud můžete někomu pomoci, udělejte to. I kdyby to ten člověk neocenil, přinejmenším z toho budete mít dobrý pocit vy.

Třeba já teď žádám o pomoc. Nevíte někdo, kde se dá stáhnout první díl Amerického X-Factoru s českýma/slovenkýma titulkama? :D Prosím.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marci Marci | Web | 18. září 2013 v 0:36 | Reagovat

Dobrý článek:) X-factor s titulkama jsem taky hledala, ale nic jsem bohužel nenašla, tak jsem to sledovala bez překladu - http://vshare.eu/e6598e0lgb9j

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama