Začni psát povídky i ty! :)

17. října 2012 v 13:55 | Týnka |  Okolo blogu
Tento blog byl založen na ff-ky o Demi Lovato, jak se ale postupně dozvídám, jsem asi jedna z mála, co povídky o Demi píše.
Proč? Jsem si jistá, že spousta z Vás by byla schopna také napsat parádní povídku :) Není na tom nic těžkého...
Pár důvodů proč psát povídky a malé rady:


1. Správný pravopis je u povídek velmi důležitý, jestli píšeš s prominutím "jako prase" tak se to většině lidí ani číst nechce, protože je to odrazuje. Pokud s češtinou problémy nemáš, bod pro Tebe! Pokud Ti ale čeština dělá občas problémy, dá se to jednoduše vyřešit ;) Za prvé, Word ti většinu chyb podtrhne a zvýrazní, takže máš možnost se ťuknout do čela a uvědomit si chybu. Za druhé, vždycky je možnost korekce. Když mi k povídce (posílají se na e-mail) napíšeš, že bys chtěl/a využít korekci, já sama si tvoji povídku přečtu a veškeré Tvé chyby jsem schopna opravit.
2. Děj je samozřejmě to nejdůležitější na psaní povídek. Když je děj naprosto o ničem už v prvním dílu vícedílné povídky, je docela pravděpodobné, že další díly už nikdo číst nebude. Neříkejte mi ale, že když se řekne Demi Lovato, nic Vás nenapadne :)
Moje návrhy na povídku:
- Můžete psát třeba jednodílovky o konkrétních věcech, které Vás v Demiině životě zaujaly. Např. teď, když je v X faktoru. Můžete si domyslet a prohloubit její názory, její plány s různými soutěžícími do budoucna, vše co Vás napadne.
- Vícedílné povídky stylem "news" ze života Demi. Dozvíte se o ní něco zajímavého, a když máte dostatek informací, vžijete se třeba do její role, nebo do role osoby, která je jí blízká a napíšete o tom, domyslíte si něco.
- Pro pesimistické povahy třeba něco z léčebny. Pokud jste opravdoví Lovatics (a já věřím, že ano), tak jistě alespoň něco málo o jejím pobytu v léčebně víte. Můžete o tom napsat! Můžete popsat její bolest a vložit do toho i kousek té Vaší. Můžete si vymyslet, že se tam s někým seznámila, může to být její nová nejlepší kamarádka, může to být životní láska v podobě doktora, nebo třeba jen o vzájemné pomoci všech pacientek léčebny. Vše záleží na Vás :)
- Popsat její vztah s Joem by bylo také pěkné. Myšlenkově se vrátit do doby Camp Rocku a napsat a) pokračování Camp Rocku (takže o Michie a Shaynovi) nebo b) o vztahu Demi a Joa, jak se v průběhu natáčení vyvíjel, jak to pokračovalo dál apod.
Doufám, že se alespoň jedna z mých rad a nápadů hodila a třeba Vám uhnízdila v hlavě. Doufám, že zanedlouho nebudu jedna z mála, která o Demi píše povídky, vždyť témat je přece tolik! Tak proč se do toho nepustit? :) Psaní povídek je taky hodně odpočinkové i pro Vás, můžete tam vložit svoje pocity a ztotožnit je s postavou, nebo třeba konečně přemýšlet nad starostmi postavy, a ne nad těmi Vašimi. Doufám, že už brzo tu bude alespoň o jednu/jednoho "spisovatele" navíc!! :)
Vidíte jak se na Vás směje?? :D :) ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maja Maja | 17. října 2012 v 14:58 | Reagovat

Ta odpoved - Ne jsem tu inkognito :D Uplne pecka sa smejem jak vo :D

2 Marci Marci | Web | 20. října 2012 v 12:09 | Reagovat

:) Možná něco napíšu:)

3 alice alice | Web | 23. října 2012 v 21:52 | Reagovat

možná ti jednu pošlu...až budu mít čas
je to o Jemi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama