Něco o mně - Týnka

2. září 2012 v 13:53 | Týnka |  Adminky
Týnka.
Jsem slohař.
Je mi 17 let, bydlím ve Zlíně a chodím na místní nejprestižnější gymnázium - nejsem žádná šprka, známky mám docela děsné, protože se mi nechce učit, ale jsem opravdu alergická na gramatické chyby!
Můj život jsem zasvětila hudbě a to snad ve všech ohledech. To co NESNÁŠÍM, jsou lidi, tvrdící, že hudba je jejich život, přitom jediné co pro ni dělají je, že si strčí sluchátka do uší. Od malička vyrůstám v muzikantské rodině, devět let hraji na několik druhů fléten, čtvrtým rokem na klavír, ale nejvíc mě dokážou dostat kluci, hrající na kytary. :D Fascinují mě bicí!

Moji ,,kariéru" jsem odstartovala asi ve školním sboru ještě na základce, zpívání se držím do teď, ale už si zpívám jen pro sebe a pro spolužáky. Když mi v hlavě zní nějaká písnička, neudržím ji v sobě, takže zpívám víceméně pořád a lidi okolo mě už si zvykli.
Jsem hrdá Belieberka a Lovatic. Co se hudby týče, poslouchám tolik hudebních žánrů, že to ani není normální. I když o sobě ráda tvrdím, že jsem popíčkář, nad pořádným rockem nebo rock-metalem, neohrnu nos. Jsem hudebně docela nenáročná, takže kromě dechovek poslouchám opravdu všechno, podle nálady...
Od malinka mám problém s příliš zrychleným metabolismem, takže nějak výrazně přibrat je pro mě celkem nemožné. Mám 180cm a jsem hodně hubená. Někteří mi mou postavu závidí, ale nevidí problémy za ní schované. Dřív jsem byla jeden velký mindrák, s přechodem na střední mi ale naštěstí hodně vyrostlo sebevědomí a už si nepřipadám jako odpadek světa.
Něco o mně jako osobnosti - řeknu to na rovinu, jsem jiná. :D Lidi mě milují nebo nenávidí, ale přinejmenším si mě pamatují. Jsem šílenec s osobitým humorem, pro každou blbost, do spousty věcí jdu bez zábran. Jsem hlasitá a opravdu nesmírně ukecaná. Spousta lidí už mě zařadila na žebříček nejukecanějších a nejrychleji mluvících lidí co znají, takže si to představte...
Na druhou stranu jsem hrozně přemýšlivá. Za vším hledám skryté významy, všechno se snažím pochopit a dokážu se vžít do lidí víc než by si někteří přáli. Spoustou věcí se zbytečně trápím, ale nedokážu prostě zastavit svou hlavu. Všechno prožívám, ve všem hledám logické zdůvodnění, nad každou prkotinou jsem schopna přemýšlet hodiny. Mám své vlastní názory, které jen tak někdo neovlivní. Jsem originál a to za každých okolností, nesnáším kopírky. Mám svou hrdost, přes kterou prostě nejede vlak. Nesnáším vtíravé lidi a nikdy bych se nedokázala tolik ponížit, abych někomu lezla do prdele. Jsem opravdu přehnaně upřímná. Denodenně se s tím potýkám, protože v sobě nedokážu udržet pravdu, neumím lhát a neumím zamlčovat. Hodně často svým kamarádům ubližuji, protože řeknu pravdu, kterou ostatní nedokážou říct nahlas. Naštěstí jsem obklopena lidmi, které to zamrzí, ale nakonec jsou rádi, že se našel někdo kdo jim to řekl 'na plnou hubu'. Jsem těžká na pochopení, někdy nerozumím ani já sama sobě. Jsem složitá osobnost. Jsem náladová, mí přátelé s tím někdy bojují, ale nakonec mi vždycky odpustí. Miluju mé kamarády, protože se v jejich obklopení cítím silná a hlavně nejsem sama. Když to potřebuji, dodávají mi sebevědomí. Někteří jedinci co mě neznají o mně rádi šíří pomluvy, že jsem namyšlená a sobecká. Není to pravda. Ano, mám své namyšlené chvilky, kdy si připadám opravdu krásná, ale to má snad každý. A jestli já jsem sobecká, tak teda opravdu nechápu, kdo není. Pomáhám lidem ve svém okolí jak jen můžu, kolikrát i těm, kteří si to vůbec nezaslouží. Tím, že jsem Lovatic, v sobě mám zažitou povinnost pomáhat ostatním, ale někteří bohužel nechápu, že to myslím dobře a raději mě od sebe odhání. Snažím se řešit problémy kamarádů a tou nejkrásnější odměnou jsou mi pochvaly typu "Ty bys měla být můj psycholog!" :)
Ano, do budoucna chci být psycholožka. Zajímají mě tajemství člověčí duše, často přemýšlím nad tím co je a co není správné, jak kdo co vnímá, snažím se najít podstatu správného žití. Často filozofuju... Ale to všechno je spojeno s tou mou přehnanou přemýšlivostí nad detaily, nad cítěním ostatních a nad vžitím se do ostatních. Dřív než něco udělám, přemýšlím, jestli to té osobě neublíží. Nesnáším hru na pomstu, vždycky se snažím dokázat alespoň sama sobě, že jsem ta lepší, co nemusí vracet každý úder. A platí u mě - to co nechceš, aby ostatní dělali tobě, nedělej jim sám. I když ano, nejsem dokonalá a občas udělám něco špatného, krok vedle, chybu, a pokud si to uvědomím, tak toho potom lituji.
Pokud by mi nevyšla kariera psychologa, zajímá mě hypoterapie a tak trochu si brousím zuby na žurnalistiku. Ráda píši povídky, když je čas. Snažím se, aby mé povídky byly dokonalé a to ve všech směrech. Vžívám se do postav, popisuji detaily, hledám specifická slova, zkrátka se snažím o profesionalitu a to stylem psaní, ale především dějem. Totéž požaduji po ostatních, ale zřídkakdy se setkám s někým stejně perfekcionistickým, jako jsem já, takže jsem potom velký kritik. Naprosto nesnáším kopírování povídek! Bohužel, už se mi stalo, že někdo zkopíroval mou povídku a takové lidi bych liskala! - ano, občas jsem výbušná. Když mě někdo opravdu moc naštve (to je ale opravdu jen jednou za cca 2 roky) tak umím být hodně agresivní, takže jsem jednou vyliskala Directionerce, která do nás na Beliebers srazu prudila. That's just me.
Mojí velkou životní kapitolou je má nejlepší kamarádka. Žije více než 400km daleko, ale jsme spřízněné duše, takže nás to nerozdělí. Denně si píšeme, nikdy ji nepřestanu milovat. Když se hádáme, tak nás to většinou jen ještě více spojí, protože bez sebe nedokážeme žít. Více kdyžtak na blogu Tucynka :)
A to bude asi všechno? Ne, určitě ne. Ráda lidem popisuji, jaká jsem, takže pokud někdo došel ve čtení až sem, zaslouží si pochvalu.
Mimochodem - mezi ty lidi, kteří mě milují, patří má věrná fanbase Týnátorů, které všechny do jednoho miluji! :)
Na Twitteru jsem @KhikuSh a to je tak vše, co byste o mně měli vědět. :D
S láskou, jen Vaše Týnka.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Nejoblíbenější povídka na blogu?

Like a skyscrapers
Stay Strong
Who I am?

Komentáře

1 Maruška :P Maruška :P | 2. září 2012 v 14:54 | Reagovat

Seš silná! ♥ Obdiv! :)

2 alice alice | Web | 3. září 2012 v 11:26 | Reagovat

Rozhodně tě beru a děkuji za tvůj názor,
dlouho mě nikdo takhle nepotěšil a myslím že máš v hodně věcech pravdu.
Rozhodně máš pravdu, že nejsem namyšlená, myslím, spíš mi hodně lidí říká, že si má více věřit, ale nechci být namyšlená, protože nesnáším namyšlence.
Také rozhodně netvrdím, že má nějak úžasnej blog. Mohla bych být hrdá na to, že ta grafika vypadá dobře (ikdyž není moje) a že to nevypadá tak neprofesionálně ani přepiplaně.
Ale nebudu to tady okecávat. Zkrátka ti moc děkuji za komentář, moc se mi líbí tvůj blog a povídky, četla jsem zatím jenom Skyscrapers, ale moc se mi líbí.

3 Týnka Týnka | Web | 3. září 2012 v 11:46 | Reagovat

Děkuju, jsem ráda že souhlasíš :) Ano, o té grafice už jsem ti říkala:) děkujeme moc:)

4 David David | 29. března 2014 v 17:39 | Reagovat

Tak jsem si přečetl tvůj blog, i když mám zítra zkoušku na VŠ :-) Jen mě mrzí, že tě neznám, velmi rád bych  tě poznal, protože jsi zajímavá osobnost. Uč se, ať se ti daří v životě tvůj David :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama