Charakter člověka

12. září 2012 v 17:49 | *Šári* |  Témata týdne
Tématem týdne je charakter člověka. Není to zrovna jednoduché téma a rozhodně si nemyslím, že bych dokázala přesáhnout slohovku mé kolegyně Týnky. Ale jelikož bych za 2 roky chtěla jít studovat obor psychologie na vysokou školu, tak to pro mě bude možná trochu jako rozcvička :D
Každá psychologická knížka vám o charakteru řekne zhruba toto: Je to soubor psychických vlastností osobnosti, které člověk získal zkušenostmi, učením a výchovou ve společnosti, v níž vyrůstal.
A o to vlastně jde. Nikdo nikdy nemá stejný charakter, jsou podobné charaktery určitých lidí, ale každý byl vychován jinak, každý má jiné zkušenosti. Charakter dělá lidi originálními. Charakter je něco, jako představení naší osobnosti. To jaký máš charakter, se odráží ve tvé práci, ve škole, mezi kamarády. Je náročné, popsat charakter jako charakter. Každý si pod tím totiž dokáže představit něco jiného.


Já vám však představím moji situaci z dnešního týdne. Vypovídá to o charakteru jednoho člověka, mé spolužačky. Přišla jsem do školy a spolužačka měla zářezy na zápěstí, měla přes to pouze dva úzké náramky, takže to bylo dokonale vidět. Když si toho všimla celá třída, tak všichni to chtěli vidět a ona mi nepřišla, že by se za to styděla. Ještě si ty náramky odendala, aby to každý viděl. Ona to nedělá proto, že by si chtěla pomoc od bolesti ... ona to dělá, protože ví, že lidé se o ní potom budou bát, budou se o ní zajímat. To je její charakter, ubližovat si, aby se o ní zajímali lidé, kteří ji stejně potom jenom pomluví, ale to už ona si neuvědomuje ... problémem je, že to není zrovna moje kamarádka a když jsem si o tom s ní chtěla promluvit, tak mě odpálkovala. Chtěla jsem jí vysvětlit, že nemusí se řezat, aby si jí lidi všimli. Stačilo by výrazné oblečení ... nebo modré vlasy (což jedna kamarádka má a věřte mi, lepší než kdyby se řezala). Řezání není nic, čím by se měli lidé chlubit. Když jsem to dělala, snažila jsem se to, co nejvíce zakrývat. Já bych tohle nedokázala ukázat veřejnosti. Ale i tohle všechno vypovídá o našem charakteru ... věci, které děláme.
Pamatuji si, jak kluci na základce zlobili (aspoň byla sranda :D) a učitelky jim vždy říkávali: "Vy teda máte charakter.", samozřejmě to řekli s ironií v hlase.
Zrovna teď sleduji jeden seriál ... jmenuje se Once Upon A Time a je to o pohádkových postavách (vážně je to dobré a není to blbost :D). Myslím, že náš charakter rozhoduje i o tom, jestli jsme na straně dobra nebo zla.
Charakter prostě vypovídá o lidech. Hotovo, schrnuto, potrhnuto :D
Tak to máte trochu vylíčené, doufám, že se v tom neztratíte, tak jako já ... a doufám, že vás to přivedlo k zamyšlení :D a zase víte o mě něco víc, teda spíš o mé spolužačce :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama